OĞRAŞ, SÜRÜCÜ KURSLARINI UYARDI

OĞRAŞ, SÜRÜCÜ KURSLARINI UYARDI

Türkiye Sürücü Kursları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Elazığ Sürücü Kursları Birliği Dernek Başkanı Yavuz Oğraş, sürücü kurslarının yeni yönetmeliğe uygun hareket etmelerini istedi.

Oğraş yaptığı açıklamada, Türkiye’de 25 yıldır uygulanan Sürücü Kursları yönetmeliğinde değişiklik yapılarak yürürlüğe girdiğini hatırlattı.

Yeni yönetmeliğe göre teori ders saatlerinin azaltıldığını, uygulama eğitim saatlerinin ise arttırıldığını belirten Oğraş, yönetmeliğin en önemli özelliğinin direksiyon sınavının çok zorlaşması olduğunun altını çizdi.

B sınıfı ehliyet için 63 saat olan teorik ders süresinin 30 saate indirildiğini, direksiyon sınav süresinin ise 15 dakikadan 30 dakikaya çıkarıldığını belirten Oğraş, “Teorik ders saatleri düştü. Devlet artık şunu istiyor sınavlarda eğitim olarak teorik dersleri 60 soru üzerinden 70 puanla olacak. Ama direksiyon sınavı zorlaştı. Biz bu model çok iyi oldu. Kişi artık direksiyon uygulama sınavında sanki yanında kimse yokmuş gibi sınav olacak. Hata yapan anında elenecek” diye konuştu.

Haberin devamını okumak için buraya tıklayın.